Odonatodny 2011 – 2.-4. června – trocha fotek

Ježto Martin W. už na svém blogu hlavni dojmy účastníků letošních Odonatologických dnů zprostředkoval a to nejpodstatnější vytáhl, já si dovolím nasypat sem hlavně pár fotek, které jsem při této velkolepé akci pořídil. Druhonález šidélka Lindenova a letovky šídla červeného (byť ně všechny jsou z této akce) jsem publikoval už před časem, takže zde budou vážčí “zbytky”, nádavkem však i pár motýlů a hlavně několik žánrovek (neb těch není nikdy dost).

Co se fotek vážek týká, tak jsem ke své zlosti zjistil, že jsem ty špeky – šidélko jarní (Coenagrion lunulatum) a šídlatku kroužkovanou (S. paedisca) tedy zas tak pořádně nevyfotil, tedy určitě ne tak, jak bych si představoval. Ale aspoň je zase důvod se tam za rok vrátit a zkusit to líp, je totiž fakt, že v hejnu poletujícíh odonatologů, kdy jeden volá zprava “lunulááááátum” a druhů zleva nahání sítí paediscu, klid na focení až tak moc není. Tož vážky jsou zde:

Krom vážek jsou západní Čechy vyhlášené i výskytem pár druhů vzácných motýlů, přičemž jsme měli to (pravda řízené) štestí, že jsme navštívili lokalitu jednoho z nich – hnědáska chrastavcového (Euphydryas aurinia). Krom něj byla na Doupovsku i hojnost modrásků a jiných -ásků. Kvůli hnědáskovi chrastavcovému jsme se dokonce na lokalitu v sobotu vrátili, abychom ho řádně nafotili  (neb v pátek jsem se tam věnoval už zmíněným letovkám A.isoceles, a to jde u mne sebezvácnější motejl stranou). Hnědásci byly už bohužel dost olítaní, ale na kráse jim to ubralo jen málo.

A naakonec i pár žánrovek s účastníky. Bylo to fajné!

 

 

Comments are closed.