TimeLapse tentokrát nevážkový

Jelikož vážek v tuto dobu u nás věru moc nelítá, je čas i chuť i na jiné žánry. V poslední době mne zaujala ‘časosběrná’ technika, tj. zachycení nějakého děje sekvencí fotek, které se následně slepí do videa. A ježto jsem trávil novoroční čas ve Špindlu a byl zrovna úplněk, postavil jsem jeden večer foťák na střechu naší UK boudy (= Patejdlovky), nastavil časosběradlo a zkusil jsem, co to udělá, když to nechám cvakat  namířené na hřeben směrem na Špindlerovku a Stříbrné návrší. Foťák se držel statečně, plně nabitá baterka vydržela na mraze skoro 4 hodiny, což dalo skoro asi 1500 expozic.

Stejně jako minulý “záhrab” toto jsem procesoval softem LRTimelapse2 (v.2.2), což – neškodí zopakovat (a nejsem za to placený) – je zcela fenomenální add-on k Lightroomu (a Bridgi).

Výsledné video má asi 150MB a trvá minutu, což vyžaduje trpělivost jak při downloadu, tak při přehrání, ale snad vás to nezklame.

Když si ho dáte na ‘full screen’, uvidíte i hvězdičky :-). Světla dole vlevo patří ‘nové’ Davidovce a bývalé vládní chatě Slunečná, kterou si k obrazu svému předělal bývalý ředitel ČEZu. Nejvyšší vrch na horizontu. je Malý Šišák.

(případné škubání obrazu jde na vrub přenosu a počítači, video samo o sobě je plynulé)

[jwplayer mediaid=”1975″]

 

 

Comments are closed.